Ehitus

Ehitaja

„Ehitusfirma Hausers on Eesti ehitusturul tegutsenud üle 10 aasta. Selle ajaga oleme ehitanud üle 25 korterelamu ja üle 500 korteri ning see number kasvab igapäevaselt. Loomulikult oleme me ehitanud ka teisi hooneid, aga korterelamuid meile meeldib ehitada. Meil on olemas juhtimissüsteem ISO 9001, kuid lisaks sellele oleme juurutanud Hausersi oma juhtimissüsteemi korterelamute ehitusele, et pakkuda oma klientidele võimalikult kvaliteetset toodet. Meie varasemate ehitustöödega saate tutvuda siin

Tomy Saaron
Hausers Ehitus OÜ juhatuse liige

Arhitektid

2004. aastal asutatud arhitektuuribüroo Salto on oma enam kui kümne tegevusaasta jooksul valminud ehitistega saavutanud tuntust nii Eestis kui välisriikides ja pälvinud rohkelt erinevaid preemiaid, sealhulgas Riigi Kultuuripreemia ja 7 Kultuurkapitali aastapreemiat. Enamiku Salto senisest loomingust moodustavad avaliku funktsiooniga ruumid (Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meedia instituudi hoone, NO99 Põhuteater, Eesti Maaülikooli spordihoone, Viljandi Riigigümnaasium, Maanteemuuseumi välialad, Kosemetsa korterelamud jpt.)

Koos sellise tugeva tiimiga loome me teile uut kvaliteetset kodu!

 

Konstruksioon

Vundament Maja rajatakse raudbetoonist plaatvundamendile
Maa-alune parkla Maa-aluse parkimiskorruse seinad rajatakse monoliitsest raudbetoonist ja ligipääs parklasse toimub hoonevälise kaldtee kaudu.
Välisseinad Hoone välisseinad on ehitatud täisbetoneeritud betoonplokkidest. Soojustatud väljast poolt SPU tüüpi soojustusega, soojustuskihi paksus on 140 mm ning kaetud fassaadilaudise ja –plaadiga.
Siseseinad Korterite vahelised seinad on täisbetoneeritud betoonplokkidest. Korteri sisesed kergseinad on metallkarkassil, kaetud erikõva kipsplaadiga ning heliisolatsiooniks mineraalvill. Seintele, kuhu on planeeritud köögimööbel, lisatakse kipsplaadi alla tugevuse andmiseks OSB-plaat.  Niiskete ruumide seintele tehakse võõphüdroisolatsioon.
Vahelaed Vahelaed ja katuslagi on monteeritavatest raudbetoon õõnespaneelidest. Vahelae plaadi peale paigaldatakse müra tõkestamiseks sammumüra plaadid ja valatakse betoonist pealevalu.
Katus Katuse keskmine soojustuskihi paksus on 350mm. Katusekatteks on kahekihiline SBS kate.
Fassaad Hoone välisfassaad kaetakse viimistletud tumehalli puitlaudisega. Akende vaheline fassaadi osa ning rõdude seinad kaetakse helehalli fassaadiplaadiga.
Aknad ja rõduuksed Hoonele paigaldatakse kolmekordse selektiivklaasiga Saksa tüüpi puitaknad.
Uksed Hoone välisuksed on alumiiniumprofiilist. Korterite välisuksed on puidust, lukustus Assa 565 või analoog. Siseuksed on valged profiiluksed või tammespooniga sileuksed, puidust ukseliistud. Leiliruumil kasutatakse klaasust.
Trepid Majasisesed trepitalad on monoliitsest raudbetoonist ja kaetud betoonist astmeplaatidega.
Rõdud Rõdude ja terrasside põranda moodustab betoonplaat. Rõdudel kasutatakse klaasist rõdupiirdeid ning soovi korral on võimalik lasta paigaldada eemaldatavad rõduklaasid.

 

Tehnovõrgud

Küte Hoone soojusvarustuse allikaks on linna kaugküttevõrk. Korterites on vesipõrandaküte ja iga toa temperatuuri saab termostaadi abil  eraldi reguleerida. Kollektorkapp asub esikus.
Ventilatsioon Igas korteris on kasutusel individuaalne soojustagastusega sissepuhke-väljatõmbe ventilatsiooniseade. Kõik toad on ventileeritavad.
Veevarustus ja kanalisatsioon Hoone on ühendatud linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Sanitaartehnika vastavalt valitavale siseviimistluspaketile. Paigaldatud on ühendused pesumasinale. Hinnas ei sisaldu köögi sanitaartehnika. Korterid on varustatud kaugloetavate veearvestitega.
Sadevesi Katuse sadeveed juhitakse sadeveekanalisatsiooni. Rõdudele kogunev sadevesi juhitakse maapinnale läbi rõduplaadi rajatud torustikuga.
Elekter Korterite peakaitsmed on 3x25A ning tugev- ja nõrkvoolu kilp paikneb esiku seinal (kapis). Korteri elektriarvesti on kahetariifne ning asub keldris kilbiruumis. Korterite pistikupesad ja lülitid kuuluvad Schneideri Merten System M sarja. Süvisvalgustid paigaldatakse ripplagedesse esikus/koridoris, sanruumides ja panipaigas. Tubades on rajatud valgustite kaabeldus ning valgustid paigalduse korraldab ostja.
Nõrkvool Korteritesse paigaldatakse andmeside kaabeldus (internet, telefon) - kaabeldus CAT 6. Hoones on videofonosüsteem, mis edastab üle koduse Wi-Fi võrgu heli ja pildi korteriomaniku nutiseadmesse. Soovi korral on võimalik tellida korterisisese valvesüsteemi kaabeldus (ei kuulu korteri hinna sisse).

 

Siseviimistlus

Laed Tubades on viimistletud raudbetoonist laed V-vuugiga. Sanruumides, esikus ja ruumides, kus lagede all paikneb ventilatsioonitorustik, ehitatakse metallkarkassil kipslaed, mis pahteldatakse ja värvitakse. Betoonlagede kõrgus on 2,65m ning ripplagede all vähemalt 2,25 m. VI korruse korterite lagi on ca 40 cm kõrgem.
Seinad Eluruumide seinad on krohvitud, pahteldatud, värvitud (vastavalt valitud siseviimistluspaketile). Pesuruumide seinad on kaetud keraamiliste plaatidega (vastavalt valitud sisekujunduse paketile)
Põrandad Tubade ja esiku põrandad kaetakse 1-lipilise naturaalse laudparketiga vastavalt valitud siseviimistluspaketile. Põrandaliistud on põrandaga sarnases toonis spoonitud puitliistud. Märgades ruumides ja esikus on põrand kaetud keraamilise plaadiga (vastavalt valitud sisekujunduse paketile)
Pesuruumid Vannitoa, dušširuumi, leiliruumi ja lisa WC põrandad on plaaditud; vannitoa ja dušširuumi seinad plaaditakse täies ulatuses, lisa WC seinad värvitakse. Laed värvitakse.
Leiliruum Kui korteris on saun, siis leiliruumi seinad on soojustatud ja kaetud laudisega (termohaab), ees klaasuks. Leiliruumi ehitatakse lava ja paigaldatakse seinavalgusti. Elektrikerise võimsus valitakse vastavalt ruumi kubatuurile.

 

Hoone valmib 2020.a. suve teises pooles.

Võta ühendust

Martin Ellervee
+372 50 58 794